Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Погледнете го неверојатниот пентхаус на Сузан Сарандон

Најинтересната просторија во огромниот пентхаус со пет соби Сузан Сарандон, можеби е најмалата…

Наречена во живописно кобалт сино, таканаречената „Академија за награди“ е всушност мала гостинска соба, каде Сарандон ги изложува своите бројни награди.

Откако во изминатите 29 години живеела во овој дуплекс, Сузан одлучи дека е вистинско време да се збогуваме со својот сакан дом. Со нејзините деца кои пораснаа и отидоа да го живеат животот, според познатата актерка, нејзиниот стан сега стана преголем. Таа бара релативно скромни 7,9 милиони долари за него, а кога го продава, планира да се пресели во блискиот, помал стан.

Роден во Њујорк, таа го купи овој дом во 1991 година заедно со нејзиниот поранешен партнер, Тим Робинс. Кога парот се разведе во 2011 година, таа ја презеде сопственоста. Нејзиниот стан се наоѓа во зграда датирана од 1923 година, која била претворена во станбена зграда во 1987 година.

Сарандон и Робинс првично купиле стан на осмиот кат, а подоцна купиле простор за живеење на подот подолу и создале дуплекс поврзан со прекрасна скалила. Заклучен, приватен лифт ве носи директно во овој стан, отворајќи се кон масивна дневна соба, во која доминираат бројни прозорци. Чистите бели sидови и таваните совршено се мешаат со лесните дрвени подови, создавајќи воздушен, простран амбиент.

На ова ниво, постои и отворена кујна со својот грандиозен остров и бар столици. Во близина е трпезарија со неверојатен поглед на панорамата на Менхетен преку прозорците од подот до таванот, со спуштена просторија за медиуми и студија со камин.

Во огромната аголна библиотека, која многу лесно може да се претвори во шеста спална соба, погледот се протега исток и југ. Господар спалната соба на ова ниво ужива во погледот на зградата „Empire State Building“, а исто така има и бесплатен када, која е поставена пред стаклена врата која води кон приватниот балкон.

Очигледно, Сузан го дизајнирал пониското ниво како огромен приватен простор за гостите. Ако слезете по скалите, ќе наидете на три спални соби, семејна соба, дополнителна кујна и неверојатно пространа тераса, со секако прекрасен поглед.

Во целиот стан доминира амбиентот од индустриски стил, кој се карактеризира со детали во форма на изложени цевки, железо радијатори и тавански греди.

Како што вели и самата актерка, продажбата на овој стан ќе биде горчлива и слатка во исто време. „Ги видовме кулите што паднаа на 11 септември. И видовме дека сонцето повторно изгреа следниот ден “.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Advertisement