Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Паркирајте ја вашата јахта пред вашата вила од соништата

Можете ли да си го замислите животот, во кој излегувате во дворот пред вашата куќа и се качувате во вашата луксузна јахта, со која го започнувате гламурозното патување низ целиот свет?

Па, судејки според се, има луѓе кои веќе си го приредиле сето тоа сами за себе и кои дефинитивно знаат која е подобрата страна на животот. Една вила во Пукет, која има пет спални соби и приватен паркинг простор за јахти, штотуку е пуштена на пазарот, што за многумина од нас ја отвора вратата во таа луксузна страна на животот.

Со цена од 6,38 милиони долари, оваа вила е дефинитивно сон, а фактот дека се наоѓа во Тајланд само додава на нејзината привлечност. Како една од само шестте резиденции во ограден комплекс, вилата е модерна и визионерска пред сè.

Опкружувањето „Boat Lagoon“ дополнително ја потенцира архитектурата на префинетата вила, која зафаќа површина од околу 200 квадратни метри. Блиската марина и додава на целата приказна урбано чувство, кое не може да се опише. Ве советуваме да ја разгледате нашата галерија и да започнете да замислувате…

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...