Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Неверојатно Креативно! Патуваат низ Светот, поигрувајќи се со Перспективата на Фотографиите!

Даниел Руеда и Ана Девис, креативна двојка од Валенсија, Шпанија, го патуваат светот играјќи со перспектива, геометрија и камера. Тие ја доловуваат интересната страна на архитектурата со објектив, а нивните фотографии изгледаат фантастично.

  • Не е доволно само да фотографирате што изгледа убаво. Таа мора да ви каже нешто без потреба тоа да се формираат зборови – изјави Даниел.

Даниел и Ана наоѓаат забавни начини да „комуницираат“ со архитектурата на нивните фотографии.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...