Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Највисокиот пентхаус во Њујорк

Добредојдовте во животот на високата нога.

Ако ви се случува да живеете во највисоката станбена зграда на Петтата авенија, тогаш можете да купите една од резиденциите лоцирани на највисоките катови и да уживате во целосното искуство. За среќа, едно од овие е достапно за купување и претставува пентхаус, со цена која е висока како зградата во која се наоѓа.

Пентхаусот за кој зборуваме може да биде ваш за 24 милиони долари. Лоциран на 54-ти кат, Пентхаусот зафаќа околу 450 квадратни метри и нуди четири спални соби и четири и пол бањи. Панорамскиот поглед се протега од реката Хадсон, со главна декорација зградата „ Empire State “.

Прозорците од подот до таванот ја украсуваат големата просторија, каде високите тавани создаваат уште посилно чувство за простор. Господар – спалната соба има пристап до приватен балкон, опремена гардероба и мастер бања. Пентхаусот е исполнет со парчиња мебел и уметнички дела, а неговите сопственици ќе имаат пристап до сите погодности што ги нуди зградата, како што се игрална за деца и теретана.

Дали сакате да се разбудите со поглед што ќе ве натера да мислите дека светот е на дланката на вашата рака?

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...