Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Најспектакуларните Искуства во Дубаи…Погледнете Како Се Живее со Милиони

За оние кои го живеат досадно, за оние кои сакаат да го доживеат ектравангардно.

Во продолжение погледнете неколку од најексклузивните искуства кои ги нуди Дубаи. 

Билетите за паркирање се тривијалност – непостоечка за посетителите на “Тајната соба”, која во даден моменѕ се претвора во клуб, носејќи ве директно на подиумот за танцување. Ова затскриено “местенце” му припаѓа ма хотелот Five Palm Jumeirah, уреден како замоците во 18 век, а до него може да се пристигнр само преку таен премин.

Парфемот, вреден 1.3 милиони долари, е спакуван во ова шишенце, обвитканомсо дијаманти. Shumukh парфемот, кој инаку во превод од арапски значи, “го заслужуваш најдоброто” – беше претставено во Дубаи оваа година.

„Спортот на кралевите“ е популарен кај супер богатите и во кралството на Блискиот исток. Меѓународниот предизвик во поло во Дубаи се одржува на Desert Palm Club секоја година.

Соодветно именуваниот Royal Bridge Suite во Атлантис, палмата во Дубаи опфаќа скоро 10.000 квадратни метри, и вклучува долг список на комплементарни удобности – вклучувајќи спа услуги, лични тренинзи, средби со делфини, пристап до приложениот ноќен клуб, N’Dulge и неограничено користење на The Lost Chambers Aquarium and Aquaventure Waterpark. Сите три спални соби имаат бања (иако мастер спалната соба има две – негова и нејзина).

Мултимилионската продажба на аукциските куќи во Дубаи може да направи драматични сцени. Еве го моментот кога индискиот бизнисмен Балвиндер Сахани со седиште во Дубаи ја воодушеви публиката со тоа што обезбеди ценета регистарска табличка која го носи само бројот 5 за 33 милиони дирами (9 милиони долари) во 2016 година.

Бањата во хотелотJumeirah Zabeel Saray нуди неколку неконвенционални третмани, вклучувајќи златна маска за тело што очигледно ја ревитализира вашата кожа.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Кои се алфа жени? Тие не се разликуваат од другите жени, тие само имаат целосно уникатен и моќен пристап кон животот. Алфа жените минуваат...

Fool Moon

„Кога ќе станеш мајка?“ Дали е болно прашање за сите жени кои, како познатата актерка, можеби имаат здравствени проблеми што ги спречуваат да забременат....

Fine Living

Конечно е решена вечната дилема дали е подобро мажот да биде постар од жена или, што се повеќе се пропагира во денешно време, жената...

Green Tea

Со чести прашања за тоа кога бебето почнува да седи, ползи и да оди, многу родители се заинтересирани за бојата на очите на нивното...