Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Кои ЖЕНИ им носат среќа и успех на Мажите!

Голема среќа е ако најдете жена која носи среќа. Ако сретнете таква жена, не е важно колку години има, дали е убава, каков карактер има – важно е само таа да е она што ви треба.

Маргарет Браун, позната хуманитарка која го преживеала бродоломот на „Титаник“, во младоста се омажила за сиромашен човек. И тогашната љубов према сопругот, била боженствена – нејзиниот маж имал поддршка во сè што сакал да направи. И додека многумина мислеа дека е луд кога бара злато, таа го поддржувала неговото истражување на рудното богатство. Наскоро пронашол златни минерали и парот станал многу богат.

Агата Кристи се омажи за еден млад археолог; тој бил 16 години помлад од неа. Во тоа време, тоа е скандал со светски размери. Агата не била убава, но не премногу млада, плус таа била распуштеница, но ќе му донесе среќа на својот сопруг: непознат археолог ја послуша Агата и копал на местото каде што го советувала – тој наскоро го пронајде античкото кралство. Наоѓајќи антички град, тој е добро познат и богат, почитуван научник.

И Џозефин, иако го изневерувал Наполеон, имала толку корисно влијание врз неговата судбина што многу лесно стана цар и го освоил половина свет. Кога се разделија, среќата го напушти Наполеон ….

Значи, има жени кои му донесуваат вистинска среќа на својот маж. Речиси сите одлични мажи имаа такви жени покрај нив. Главната работа е да се најде сопруга и да се омажи што е можно поскоро.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...

Cotton Club

Уметноста на традицијата се истакнува како клучен дел од кампањата Dolce & Gabbana есен/зима 2020 Манекенката Кјара Скелси се појавува на кинематографски, црно-бели фотографии...

Green Tea

Запушените синуси можат да го отежнат секојдневието и да создадат проблеми како што се отежнато дишење, главоболки, па дури и проблеми со губење на...