Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Како изгледа најскапиот пентхаус во Бруклин

Стара поговорка кажува дека, таму каде што е домот, таму е и вашето срце….

Сепак, во ова време на самоизолација и полициски часови, нашите скромни станови и куќи, почнаа да не доведуваат до лудило. Тоа сепак би било тешко овој преубав пентхаус во Бруклин да ве доведе до таа состојба. Овој дом е продаден по цена од 20.3 милиони долари, со што го собори рекордот во овој дел од Њујорк.

Пентхаус кој се наоѓа на врвот на Quay кулата на триесеттиот ката, без сомневање, декориран е со вкус кој ќе им се допадне на многумина. Станот се наоѓа во Бруклин населбата и ќе ви поннуди поглед кон реката Хадсон и Ист. Оние кои ќе се вселат овде, ќе можат да уживаат во преубавиот панорамски поглед на Менхетан, бруклинскиот мост и Статуата на Слободата. Веруваме дека карантинот на ваква локација значително полесно ќе ни дојде.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...