Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Хороскопски знаци кои НОН СТОП СЕ БЕЗ ПАРИ! Трошаџии или несреќници?!

Сите сакаме да имаме пари, некои од нас знаат како да ги зачуваат и заштедат за мрачните денови, а за некои едноставно не функционира. Што кажува хороскопот?

Постојат неколку хороскопски знаци кои едноставно не знаат да заработат пари, и еве што велат sвездите.

Близнаци

Членовите на овој знак се најодговорни кога станува збор за парите. Тие се толку безгрижни со пари што можат да ја поминат целата своја плата за еден ден. Тие честопати се наоѓаат во финансиски проблеми, со оглед дека трошењето пари прекумерно е правило, а не исклучок.

Стрелец

Членовите на овој знак, заради изразениот оптимизам, лесно ги надминуваат границите на реалноста. Планираат и остваруваат работи за кои немаат апсолутно никакви пари, но секогаш успеваат некако. Нивните намери се добри, но тие едноставно се невнимателни. Стрелците сакаат забава и ќе го поминат последниот денар на добро време.

Лав

Лавовите трошат пари исклучиво на себе. Не им е грижа колку пари имаат на својата сметка, тие само уживаат во животот. Не им е жал што трошат огромни суми пари на луксузна облека и накит. Тие исто така сакаат адреналин, па затоа често се занимаваат со коцкање со цел да ги зголемат своите пари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...