Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ѕирнете во приватниот авион на едно од најбогатите деца на Инстаграм

Колку е богат човекот да мора да биде наречен „супер богат“?

Веројатно кога кабината од прва класа во авионите Етихад не е доволно луксузна за вас и претставува нешто што според ваше мислење е просечно. Таквата популација ги купува исклучиво приватни авиони, како оној за кој зборуваме денес. На сметката на Инстаграм „Rich Kids of the Internet“ беше објавена турнеја со приватниот авион „Боинг 747“, во вредност од 200.000.000 американски долари.

Кога ќе ја прочитате оваа бројка гласно само еднаш и ќе погледнете во овој авион, засекогаш ќе го промените своето мислење за луксузот и истовремено ќе разберете сензационален нов вид убавина и нешто незаборавно. Што го прави овој авион толку посебен?

Па, за почеток, има главна станбена област, каде што гостите можат да уживаат во времето поминато заедно. Просторот е, секако прекрасно и декадентно украсен, и има посебни делови за јадење, удобна ложа, како и амбиентално осветлување што можете да си го прилагодите. Исто така има и удобни капетански фотелји и две идентични места за седење кои имаат доволно простор за најмногу десет лица. Кристалните чаши, како и рафинираниот тапацир кожа на седиштата и другите делови на авионот, се нешто што ќе презентира шлаг на тортата.

Да бидаме искрени, ова е дефинитивно еден од најсофистицираните и елегантни луксузни приватни авиони. Ако го споредиме со приватниот авион на Роман Абрамович, кој е украсен со злато и сите други светли детали, овој авион крие непречен луксуз кој никогаш не остава никого рамнодушен.

После едно летање со овој авион, патувањето никогаш повеќе нема да биде исто.

Прочитај

Green Tea

Сите сме ги слушнале советите дека е подобро да пијат топли пијалоци во горештина и ладни пијалоци на студ. Но, дали знаете зошто треба...

Fine Living

Кога две индустриски титани работат за заедничка цел, резултатите можат да бидат апсолутно фантастични… Ова е барем точно кога станува збор за нова соработка...

Route 66

Откако се појави електричниот суперавтомобил „Порше Тајкан Турбо С“, бевме сведоци на лесните победи против конкуренцијата на спортски автомобили, тој ги „разнишува“ своите противници,...

Route 66

Toyota Land Cruiser е навистина легендарен и светски познат автомобил што го следи гласот на стабилноста, па затоа не е изненадувачки што мајстор од...