Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Доаѓа млада месечина: На овие 4 знаци денес ќе им донесе среќа.. Ве има ли меѓу среќните?!

A HDR stack of 10 exposures at 1 stop intervals of the waxing crescent Moon with Earthshine taken from Australia on December 17, 2012, so the Moon appears upside down compared to the view from the northern hemisphere. Zenith is up, the horizon is toward the bottom of the frame. Taken with the Canon 60Da at ISO 100 and Astro-Physics Traveler 105mm apo refractor at f/5.8. Assembled in Photomatix Pro (Photoshop HDR created too many artifacts).

Младата Месечина има нешто посебно за вас на 18 август, ако сте еден од овие четири знаци:

Овен

Ќе почуствувате екстра мотивација и ќе имате можност да движите напред. Ќе се посветите на некои проекти и креативни потфати за коишто сте многу заинтересирани. Полни со енергија и возбудени поради остварувањето на вашите цели, може да си дозволите да се забавувате но и да бидете продуктивни истовремено.

Лав

Ќе имате добра шанса да го искористите тоа што сте во центарот на вниманието. Младата Месечина ви дава голема моќ, и од вас зависи колку и како ќе ја искористите. Добар период е да се отворите кон нови искуства. Дали тоа значи да бидете поискрени, да ја споделите својата уметност или реализација на некој друг проект, сеедно. Месечината ќе ве охрабри да бидете автентична верзија на себе.

Скорпија

Пред вас е возбудлив и свеж почеток инспириран од младата Месечина. Фокусираноста и енергијата за да се движите напред со голема самодоверба, треба да ја искористите. Не дозволувајте да станете премногу натпреварувачки располоени. Оние што ги сметате за конкуренција всушност можат да се покажат како вистински пријатели, и многу да ви помогнат.

Стрелец

Инспирирани од младата Месечина да ги прифатите вашите вродени таленти и вашата силна желба за авантура. Ова е одличен период за да започнете да ги ширите вашите хоризонти, без оглед дали тоа значи да почнете на ново работно место, да научите нешто ново или да се обидете во нешто во што до сега не сте се обиделе. Следете ги вашите инстикти тоа е најдобриот начин за ваш развој.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...