Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Дизајн на кујни кои станаа ваша инспирација за внатрешен дизајн

Доколку сте растеле во поголемо семејство, собирањата биле чести и тие секогаш биле во центарот на кујната.

Кујните секогаш задржуваат специјално место во нашите сеќавања, па така за истите е потребен специјален дизајн!

Дизајните што ќе ги видите денес се од кујни опремени за се што ви е потребно.

Минималистички, модерни, колоритни и елегантни – сигурни сме дека овие дизајни на кујни ќе одговараат на вашите вибрации и ќе ве инспирираат да го создадете вашиот среќен простор.

Кујната со отворен план е тешко да се спои со остатокот од куќата, додека ја прави да биде самостојна. Основната тема низ целиот ентериер е комбинација на земјени тонови со црни осветлувања за да се создаде фокусна точка.

Мешавина од црн мебел и акцент со светло дрвени ормани и дава на оваа кујна интригантна мешавина од ретро, ​​но со модерни чувства. Дизајнирано од Madeleine, оваа кујна е совршена за оние кои го сакаат најдоброто од двата света!

Овој модерен дизајн на кујна од Edvinаs Skiestenis е совршен за нашите модерни домови! Матните црни пултови, полиците и плакарите успеваат да додадат елегантно урбано чувство.

Mysha од @remingtonavenue е експерт за користење мешавина од дрво, метал, како и дизајни за да создаде хармоничен распоред! Секој дел од нејзината кујна користи мешавина од бело и златно без притоа да ги прави претежно женствени со употреба на златни метални светилки кои го балансираат просторот.

Темно, но свежо, тоа е точно како што би го опишале овој дизајн на кујна исполнет со контраст од Margaret Naeve Parker. Кабините со темна кујна ги прават модерните хромирани апарати за завршна обработка,придавајки на оваа кујна модерен изглед.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...