Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Дали сте слушнале за Ralph Lauren кафе?

Бидејќи Модната недела во Париз е можеби највозбудливиот настан во годината, Ralph Lauren организираше совршен спој на храна и мода, во форма на поп-ап кафе…

Наречено Ralph’s Cafe се наоѓа во бутикот на славната марка. Во случај да ја пропуштите можноста да го посетите, верувајте ни имале успех кога организирале слична приказна во модните престолнини во светот како Њујорк, Токио, Хонг Конг и сега, Париз.

Во совршен париски амбиент, овој бутик-кафе веќе ги отвори своите врати, на посетителите им понуди чаеви, кафе, топло чоколадо и низа слатки закуски, како што се чоколадни колачи, мафини и пафифи од јогурт. Познатата петслојна торта на Ralph го најде и своето место на менито.

Украсено во класичен стил, со мермерни маси, бар столици и брендирани персонални униформи, ова кафе е дефинитивно најмодерната оаза во целиот Париз.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...