Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Ако сакате сигурен пријателски, партнерски или колегијален однос, овој хороскопски знак е за вас!

Може да имате најголема доверба во личност родена во овој хороскопски знак. Сигурен, стабилен и внимателен, добро се справува со секоја ситуација, што го прави совршен партнер, но и пријател и колега.

Тој секогаш е сериозен и се грижи за чувствата на другите луѓе, така што можете да очекувате целосно искрено мислење од него.

Кога ќе утврди дека може да ви се верува, тој со задоволство ќе се довери во вас и ќе ги чува вашите тајни, доколку е потребно, засекогаш.

Тие секогаш ги исполнуваат своите ветувања и сите свои задачи и ги сметаат за важни односите со соседите.

Тоа е Бик.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...