Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

10 Скапоцени куќи на познатите

Холивуд е секако најголемата забавна индустрија со децении, а тоа го сакаат луѓето од целиот свет …

Поради нивната огромна популарност во сите делови на светот, познатите личности кои на кој било начин се поврзани со Холивуд имаат огромна вредност. Овој пат ви ги претставуваме 10-те најскапи куќи за кои се знае дека се наоѓаат во Холивуд.

10. Ozzy Osbourne

 Hidden Hills, Калифорнија: 10 милиони долари

Како водач на популарната група „Блек сабат“, Ози стана прилично познат. Сепак, тој имаше и свое семејно реално шоу, и се прогласи за прогенитор и кум на режимот на хеви метал музиката. Тој инвестираше голем дел од своите пари во огромниот имот во Калифорнија, прекрасна вила од 1.500 м2, во која има шест спални соби и десет бањи, во комбинација со феноменално природна околина.

9. Will Smith

Calabasas, Калифорнија: 20 милиони долари

Вил Смит го оствари својот најголем успех заради филмовите во кои тој беше главна sвезда, па заработи многу пари на нив. Тој ги вложи своите пари во прекрасна куќа која се состои од кошаркарски терени, терени за голф и многу други луксузни удобности. Неговиот имот е толку голем, што има свој код за област.

8. Arnold Schwarzenegger

 Brentwoodu, Калифорнија: 23,5 милиони долари

Овој актер кој се посвети на политиката, ги вложи сите свои напори и работа во оваа огромна вила од околу 2.000 м2 во Калифорнија, која е прогласена за една од најскапите куќи на познатите од Холивуд.

7. Christie Brinkley

 Long Island, Њујорк: 30 милиони долари

Овој успешен модел си купи убава вила на Лонг Ајленд која има над единаесет спални соби и девет бањи. Посебна декорација на овој дом е белведер кој е многу простран. Токму овој елемент го прави една од најекстравагантните вили во светот.

6. Jerry Seinfeld

 Hamptons, Њујорк: 32 милиони долари

Неговата емисија го направи национално и меѓународно позната личност. Кога се збогати, Џери си купи многу луксузна вила во Хемптонс, која исто така вклучува и бејзбол терен.

5. Billy Joel

 Miami beach, Флорида: 35 милиони долари

 Оваа вила се наоѓа на ексклузивниот остров Ла Горче и мери неверојатни 30.000 м2. Има свое приватно пристаниште, прекрасен базен, кујна на отворено и прекрасен двор.

4. Hugh Hefner

 Los Angeles, Калифорнија: 54 милиони долари

 Хју Хефнер е човекот кој го живееше животот на соништата на секој човек. На пример, неговата вила сместена во Калифорнија е всушност неговата Плејбој вила, каде што живеел со своите зајци. Вилата располага со огромен базен, винарска визба и тениско игралиште, каде убавите млади дами се забавувале преку целиот ден.

3. Oprah Winfrey

 Montesito, Калифорнија: 85 милиони долари

Опра Винфри е позната како една од највлијателните луѓе во светот, така што нејзината вила совршено и одговара на нејзината моќ. Се состои од шест спални соби, четиринаесет бањи и десет камини. Вклучува и езеро со збирка на егзотични риби.

2. Bill Gates

 Medina, Вашингтон: 147,5 милиони долари

 Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе во светот. Тој се збогати заради неговата софтверска империја на Мајкрософт и сега поседува огромна вила од 6.000 м2.

1. Aaron Spelling

 Los Angeles, Калифорнија: 150 милиони долари

Арон Спелинг бил добро познат продуцент на омилени ТВ серии кои биле екстремно гледани: Династија, Беверли Хилс 90210 и Мелроус Плејс се само некои од нив. Неговата работа го натерала да стане исклучително богат човек, па можел да си ја дозволи оваа прекрасна вила која има четири гаражи, базен, тениско игралиште, лизгалиште и куглана.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...