Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Viceroy Bali – долината на кралевите

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност…

Оваа област, која некогаш била омилено место за одмор на благородните фамилии кои владееле на овој остров, ќе ви даде можност да уживате во прекрасниот поглед на долината подолу, додека се наоѓа на само пет минути возење од срцето на градот Убуд. Одморалиштето нуди шест категории вили, кои се пространи и интимни во исто време, секоја доаѓа со сопствен базен, дискретна услуга, традиционален дизајн на балиски и модерни удобности како климатизација, еспресо, ЛЕД ТВ и систем за звук на Bose iPod.

Viceroy Bali има рафиниран ресторан кој е награден неколку пати за својата беспрекорна услуга и понуди, спа, теретана и приватен хелифорт. Градините што ќе ве опкружат додека го поминувате вашиот одмор во овој рај, пресечен од базенот за бесконечност, ќе ви донесат во вистинско расположение за совршено опуштање. Lembah Spa ќе ве разгали со своите понуди, нудејќи неверојатен поглед на бујна долина и голем број на третмани кои ги комбинираат најдобрите од западните техники со балиниските традиции, како што се масажа, третмани за лице и тело, маникири и педикири.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши (со презентација на колекцијата на Том Форд) и беше многу поразлична од сите претходни. Пандемијата на Ковид-19 принудуваше промени...

Fool Moon

Владеењето на Вага, односно влегувањето на Сонцето во знакот на Вага, ќе започне на 22 септември, кога започнува есента. Пред нас има многу предизвикувачки...

Cotton Club

Бели кошули, панталони и вечерни фустани – соодветна облека за чудни времиња. Во време на неизвесност, сакате едноставност и јасност повеќе од сè. Ралф...

Fine Living

Знаевме дека мајчиното млеко е најдобриот избор за храна за бебиња, но моделот Џоди Тарнер-Смит во интервју за Вог откри уште една од неговите...