Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Престижен хотел во некогашен Манастир

Луксузен хотел сместен во неколку вековен манастир можеби не звучи како добра идеја, но кога ќе рагледате малку подобро, ќе се предомислите…

Спектакуларното одморалиште што ви го претставуваме овој пат се наоѓа во Португалија и на прв поглед ќе ве натера да започнете да фантазирање за вашата нова авантура. Лоциран на периферијата на оваа земја, во еден мал историски град наречен Евора, Convento do Espinheiro е локација каде што историјата, уметноста, беспрекорните удобности и услугите се од светска класа за да ви дадат незаборавни спомени.

Овој манастир е убаво обновен и освежен, но сепак ја задржува старата капела и манастир, со прекрасни градини кои создаваат приватно, мирно опкружување идеално за релаксирање и заборавање на сè што ве мачи.

Како дело на Luxury Collection Hotel & Spa, Convento do Espinheiro ќе ги импресионира своите гости со неверојатно сместување и услуги, со ресторан сместен во стариот подрум на манастирот, чардак или убава хотелска бања со затворен базен и многу други убавини се доволни за незаборавни одмори

Исто така, има и отворен базен и тениско игралиште, живописни пејзажи, придружени со топлите зраци на португалското сонце. Доколку не сте знаеле, Евора е заштитен град на УНЕСКО, така што можете да истражите многу тука, додека персоналот ќе ви помогне да ги испланирате авантурите.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...