Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Погледнете во иконскиот хотел Беверли Хилс

Отворен во 1955 година, хотелот Беверли Хилтон одамна е икона на Лос Анџелес, познат како место каде славните и богатите уживаат во познатиот базен Аква Стар, кој е најголем во Беверли Хилс…

Во исто време, познати личности се собираат тука секоја година, за наградите „Златен глобус“ и „Греми“. Сепак, како што е случајот со многу холивудски легенди, времето што поминува бара малку „затегнување“, преку кое штотуку помина познатиот хотел со 566. Вложени се околу 35 милиони американски долари во новиот изглед, со нов претседателски апартман и шеснаесет апартмани за пентхаус.

„Беверли Хилтон отсекогаш бил епитет на центарот каде што холивудскиот гламур ја исполнува елеганцијата на Беверли Хилс, така што сметавме дека е крајно време оваа легенда доби модерна трансформација, без да се изгубат интересните аспекти што го прават толку иконски“, изјави Сенди Марфи, генералниот хотелски менаџер. Имајќи го ова предвид, студиото Пол Даусинг Партнерс создаде специфични приказни за дизајн за оваа модерна зграда и неговиот базен, репродуцирајќи го амбиентот на летно одморалиште и егзотичен одмор, каде сите соби го добија својот изглед како дел од овој проект.

Меѓу собите има и Претседателскиот пакет, како најдобра понуда на хотелот. Откако бил преплавен со темно дрво и тешка бургундска и златна ткаенина, на овој еднособен стан сега му е даден свеж, модерен стил, со далеку помирна палета на бои, заедно со бројни современи технички удобности, мермер камин, вградена гардероба, самостојна мермерна бања, приватно кино и маса за базени. Сличен амбиент сега може да се најде во 16 апартмани Пентхаус, од кои многумина во текот на животот биле домаќини на познати личности, претседатели и членови на кралските семејства.

Веруваме дека цената за престој во овие сместувачки следи луксузот со кој се вткаени во нивниот ентериер, но понекогаш, високата цена навистина носи многу подобро задоволство.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Advertisement