Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Овие Холивудски Sвезди го Поминуваат Карантинот на Остров! Како Изгледа овој Луксуз на Славните и Богатите?

Леонардо ди Каприо во 2005 потроши мал дел од своите милиони за да купи остров на Белизе. Како што веќе знаеме, тој планира да го искористи за еколошки ресорт кој ќе биде целосно одржуван од обновлива енергија, дизајниран да го зголеми биолошкото здравје на флората и фауната на островот.

Џеј З и Бијонсе купија остров на Бахамите за тие и нивното семејството да можат да ги уживаат слободните денови без притисок од папараците.

Џулија Робертс поседува остров во заливот Кејп Код.

Џони Деп – Sвездата на Карибите си купи остров на Карибите, се разбира, и го именува Little Hall’s Pond Cry.

Стивен Спилберг поседува остров на португалскиот архипелаг Мадеира, северно од Канарските острови.

Еди Марфи поседува два острова на Бахамите.

Мел Гибсон купи вулкански остров, Маго на Фиџи, а станува збор за најголемиот приватен остров воопшто купен.

Рики Мартин во 2008 купи остров во Бразил за 8 милиони долари. 

Томи Ли/Памела Андерсон – Томи Ли и купил еден од 300-те острови на бреговите од Дубаи на неговата поранешна сопруга, Памела Андерсон.

Николас Кејџ е познат по тоа што ги трошеше милионите на бизарни работи. Сепак, направил една добра работа – купил напуштен остров на Бахамите. 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...