Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Освежете го својот дух и тело во Chiva-Som спа центарот

Кога станува збор за вашето ментално и физичко здравје, мораме да признаеме дека не постои ништо поважно од тоа…

Емотивно побогати и физички подмладени е тоа што ни треба сега. Навистина сме среќничи што постои такво место на нашата планета, кое го нуди сето тоа и многу повеќе. Се наоѓа во Hua Hinu, на Тајланд, каде просторот, мирот и неверојатната тајландска гостопримливот се спојуваат, како би ни го подигнале духот и промениле животот на подобро. Станува збор за Chiva-Som ресортот кој се наоѓа на плажа, на 7 хектари преубава природа и свежина. Доколку сакате да се погрижите за својата целокупна состојба и дух, Chiva-Som е совршено место за вас. Ова одморалиште содржи колекција од педесет и четири уникатни соби и апартмани. Намештај од локален текстил креира грациозност и гостопримливо опкружување. Иако, најголема привлечност е единствената мешавина на програма и услуга која ќе ви помогне да уживате во годишниот одмор, подалеку од стресот и секојдневната рутина.

Тајланд секако има доста спа центри во својата понуда, но Chiva-Som ви нуди холистичка техника која е докажано делотворна. Опсега на третманите на тело и хидротерапијата се дизјанирани за подобрување на отималното wellness искуство. Употребените материјали ги засилуваат нашите сетила, на сосема природен начин како што се баамбусот и белиот американски гранит.  Собите за третмани се луксузно наместени со интересни елементи на расветла, предимензионирани удобни кревети и бројни други комфорни елементи.

Ви предлагаме да го посетите ова одморалиште, а притоа обавезно да  резервирате Haven Body Cocoon третман кој е најпопуларен во нивната понуда, а користи природни, егозтични состојки, како што се арабика кафе, капискама и мирисни лимонови тревки.

Кога и да посакате одмор од целиот свет на неколку моменти да си посветите сами на себе, овој спа центар е вистинскиот избор за вас.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...