Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Опуштете се во прекрасната убавина на Сејшелите

Ако сакате магично искуство, тогаш мора да го направите првиот чекор сами…

Може да биде резервација на летот до магичен архипелаг кој се состои од 115 острови лоцирани во Индискиот Океан, близу Источна Африка. Ако се упати кон овој дел од светот, ќе бидете опкружени со бројни плажи, корални гребени и природни резервати, ќе можете да видите интересни животни и да уживате во најдобрата страна на животот.

Едно од најдобрите одморалишта лоцирани во овој рај е Четири сезони одморалиште Сејшели. Лоциран во тропски рај, ова романтично одморалиште го држи клучот за спокојство и солидарност во една од најживописните дестинации во светот, Sunset Beach Suites. Ќе доживеете многу пред да влезете во вашата соба. Пред да се опуштите со систата, можете да се одморите со сценската убавина на Сејшелите во вашиот приватен базен или на лежалка што виси помеѓу две палми.

Sunset Beach Suites ви го нуди најдоброто од животот на островот, но ги одржува своите ентериери во гроздобер и шик стил, со пространа тераса на отворено, голем павилјон за базен и мулти-спална соба Резиденција Вила. Зимскиот центар се наоѓа во срцето на природата, затоа неговиот дизајн е делегиран во студиото Сингапур, eco.id, кое внимателно го конструираше целиот простор со почит кон природната средина. Вилата е беспрекорно дизајнирана, со многу отворени и затворени простори, со гроздобер декоративни детали.

Топлата палета на бои на изложеното дрво, плетен мебел, постелнини и ткаени теписи се преплетува со светли акценти во боја, поради што целиот простор има рустикална луксузна атмосфера. Sunset Beach Suites исто така нуди посебен работен простор, кој лесно може да се претвори во втора спална соба, што би било погодно за семејства со деца. Станот нуди многу опции за семејството – од гледање на брановите на работ на водата, сè до авантурите исполнети со активности за најсмелите.

Предлагаме да поминете барем една вечер за време на вашиот престој овде уживајќи во луксузна вечера на вашата приватна тераса на зајдисонцето, која ќе ве транспортира на совршен начин од ден на ноќ.

Овде можете да уживате и во бројни ресторани од четири сезони одморалишта, како што се Зез, Канел или Кои. Прославете го културното и природното изобилство на Сејшели во бањата Ле Силл и променете го размислувањето на темата благосостојба.

Прочитај

Fine Living

Може да имате најголема доверба во личност родена во овој хороскопски знак. Сигурен, стабилен и внимателен, добро се справува со секоја ситуација, што го...

Fool Moon

Музејот на Југославија објави статус на Инстаграм за фотографија од снимањето на „првиот филм направен во повоена Југославија“ – советско-југословенска копродукција „Бура на Балканот“,...

Wall Street

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вакцината работи ефикасно и формира стабилен имунитет. Причината што тој изјави, како што знае, е дека една од...

Route 66

Откако се појави електричниот суперавтомобил „Порше Тајкан Турбо С“, бевме сведоци на лесните победи против конкуренцијата на спортски автомобили, тој ги „разнишува“ своите противници,...