Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Неверојатно луксузен хотел на смарагдната обала Никарагва

Во светот не постојат голем број на сопственици кои би инвестирале 250 милиони долари како би креирале уникатно искуство за своите гости…

Но сепак, за дон Карлос Пелјас, Mukul е многу повеќе од прв луксузен хотел и спа центар во Никарагва. Ова одморалиште со гордост ја рефлектира неговата семејна традиција која се пренесува од генерација на генерација, па секој гостин се третира како дел од Пелјас семејството. Можеме слободно да кажеме дека ресортот кој зафаќа 1.670 хектари нуди апсолутно најдобри услуги и комфорт.

Во понудата има 37 соби за гости, а секој од нив е опремен како раскошна приватна вила, вклучувајќи раскошни апартмани со шест спални соби, како и вили на плажа со две спални соби. Сместен на обалата во Никарагва, ова одморалиште е опкружено со бели песочни плажи и тиркизно плава вода, нудејќи на своите посетители неверојатен поглед кон океанот и беспрекорни услуги.

Покрај уживање во беспрекорниот амбиент на одморалиштето, овде можете да уживате и во бујната убавина на природата. Доколку сакате да уживате во смирувачка атмосфера, Spa Mukul ви нуди шест искуства во шест различни привани спа ложи. Овде можете да дозволите преубавата природа и третманите да ве опуштат и ревитализираат во целост. ВО случај доколку перферирате одмор исполнет со активности, знајте дека ве очекува шетање низ прашумата и долж плажата.

Освен тоа, овде е и Guacalito голф терен со 18 дупки, кој е совршен за партија со вашите пријатели и уживање во величествените гастрономски понуди.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...