Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Најубавиот спа центар: Cheval Blanc St Tropez

Cheval Blanc St Tropez ни дава многу причини за да се вљубиме во него…

Како прво, тоа е луксузен рај на обалата на Средоземното море, каде многу лесно можеме да се изгубиме во времето. Покрај тоа, архитектите Жан-Мишел Вилмот и Франсоа Виелекрозе му подарија на светот нова визија за ривиера, инспирирана од историјата на овој локалитет. Од сите триесет соби и апартмани можете да уживате во неверојатниот поглед на море, а една од локациите од каде ви се нуди најдобар поглед секако е Cheval Blanc Spa. Овде морето и медитеранското сонце ќе ве исполнат со својата енергија, совршено ќе може да се опуштите во колекцијата на ритуали со потпис на брендот Guerlain.

Cheval Blanc Spa е место каде можете да се почувствувате како да лебдите на облаци. Искапен во сончеви зраци, спа-то ќе ве опушти од моментот кога ќе влезете во сензационалниот простор, окарактеризиран со светли дрвени панели. Холистички третмани за тело и ум ќе ги искусите во хамамот, снежниот туш, ледената фонтана и фитнес центарот.

Гостите во спа центарот можат да уживаат и да научат нови јога техники, со медитација, а сето тоа го води стручно лице. Директорот на спа центарот, Одри Курвоазије, потенцира дека центарот е наменет за мажи и жени: “Кога една ќе влезете, веднаш ќе увидите дека вашите потреби се наш приоритет. Мажите често доаѓаат заедно со жени, не знаејќи дека и самите можат да уживаат, додека неговата сакана го поминува времето опуштајќи се“.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...