Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

НАЈНОВ ХИТ НА БОГАТИТЕ! Тура низ Британија но и БЕЗ КОРОНА во луксузен воз..Што мислите, колку чини !?

Патувањето со воз повторно стана популарно, благодарение делумно на луксузните возови како новиот „Белмонд Анан Експлорер“ и „Венеција-Ориент-експрес“, а сега тој начин на патување се враќа во земјата каде ги направи своите први милји. Пред скоро 200 години, епската четиринаесетдневна турнеја на Best of Britain Steam Tour, прва од ваков вид за првиот железнички оператор, беше направена за луксузни возови Golden Eagle.

Нова ваква турнеја започнува овој месец, а ќе опфати 2.200 милји во полн луксуз и удобност. Познатата локомотива Торнадо ќе повлече десет вагони на луксузниот Belmond Royal Scotsman што може да прими 38 патници. Секоја кабина има своја луксузна бања.

Турнејата започнува во Единбург, а пред да тргнат на приватна турнеја во замокот Единбург, гостите се качуваатт на гроздобер воз за вкус на виски во дестилеријата Гленфарклас на Г & Г Грант. После тоа, патуваат кон прекрасниот Велс со природна убавина и за на крај тие се враќаат во Англија за да ги видат познатите области Бат, Девон и Корнвол. Кога не учествуваат во екскурзии, гостите можат да уживаат во џин и тоник во вагонот Bar Lounge или да уживаат во гастрономски деликатеси во вагонот за јадење и да уживаат во погледот на англиската село. Првата турнеја на луксузниот воз заминува од Единбург, а цената по човек е 40 000 долари.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Кои се алфа жени? Тие не се разликуваат од другите жени, тие само имаат целосно уникатен и моќен пристап кон животот. Алфа жените минуваат...

Fool Moon

„Кога ќе станеш мајка?“ Дали е болно прашање за сите жени кои, како познатата актерка, можеби имаат здравствени проблеми што ги спречуваат да забременат....

Fine Living

Конечно е решена вечната дилема дали е подобро мажот да биде постар од жена или, што се повеќе се пропагира во денешно време, жената...

Green Tea

Со чести прашања за тоа кога бебето почнува да седи, ползи и да оди, многу родители се заинтересирани за бојата на очите на нивното...