Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Јапонски начин за луксуз и спокој

Aman е името кое е синоним за мир, спокој и велнес центар…

Сето тоа може да се види во нивните одморалиште, без разлика дали станува збор за егзотични дестинации или метрополи. Нивната најнова понуда претставува вистински рај во снежните врвови на јапонската Нисеко област сместена во Хокаиду.

Користејќи пет елементи како основа, Aman уште еднаш ќе се стопи со локалната флора и фауна, со јапонски стил на живот, креирајќи омаш, односно традиционално место. Самиот имот, кој ќе биде отворен во 2023 година, се простира на површина од 460 хектари и содржи триесет соби. Тоа ќе биде првиот спа и велнес ресорт во Јапонија. Покрај тоа, Aman ќе понуди 31 брендирана резиденција која ќе биде достапна за купување, а наменета за оние кои сакаат да бидат дел ов ова маѓично опкружување секојдневно.

Ресортот нуди величенствен поглед кон планините Јотеи и Моива од удобните ложи со камин, дрвен ентериер и прозори од под до плафон. Специјална двоспратна куќичка ќе ви понуди забава за децата, со разнолични активности кои ќе ја разбудат нивната имагинација и интерес. Спато ќе соржи поединечни и двојни апартмани за третман, ложа за уживање пред третманот, капсули за релаксација и третман со Watsu комори, финска сауна, хамам…

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...