Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Изненадувачки амбиент – одморалиште на езерото Тахо

Сместено на јужниот брег на езерото Тахо, помеѓу високите планински врвови и светкавата сина вода, прекрасното одморалиште Edgewood Tahoe Resort е едно од ретките места каде што дури и најкраткиот одмор се претвора во сеќавање што убаво ќе го запаметите до крајот на животот…

Природните убавини се насекаде околу вас: од свеж воздух исполнет со мирис на четинари, до живописното езеро Тахо, ова одморалиште го прави најголем дел од своето прекрасно опкружување.

Edgewood Tahoe Resort ви ветува супериорно сместување и фантастична атмосфера, во средина исполнета со маѓија. Инспирирано од историските планински конаци на западна Америка, ова одморалиште комбинира модерна софистицираност и класична удобност во сите свои 154 соби и апартмани.

Ентериерите создадени од топло, темно дрво и удобно луксузнa постелнина совршено се вклопуваат во остриот и ладниот планински воздух што лесно ќе ве разбуди кога ќе станете на вашата приватна тераса наутро.

Овде можете да го доживеете и нежниот сјај на вашето приватно огниште, што ќе ги направи вашите денови поминати на оваа дестинација уште поубави. Сепак, ние веруваме дека нема да останете во вашата соба долго, затоа што на сите страни сте опкружени со многу интересни работи што можете да ги доживеете, како што се возење на моторни санки, скијање и многу повеќе.

На крајот на денот, прекрасниот спа воовој хотел е совршено место за одмор и впивање на спомените што ги создавате. Непрекинатиот мир секоја вечер во ова одмаралиште ќе го направи неверојатен, додека беспрекорниот поглед кон планината дава единствен шмек на целото искуство. Веруваме дека ќе сакате веднаш да сте таму кога ќе ги погледнете фотографиите.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...