Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Егзотични одморалишта што можете да ги посетите во моментов

За да влезете во овие земји, потребен ви е негативен тест, но не и карантин…

Придружувајќи се на голем број тропски дестинации, како што се Малдиви и некои острови на Карибите, Француска Полинезија ги отвори своите врати пред меѓународните посетители. Сепак, пред да добиете шанса да се опуштите и да уживате, ќе мора да направите некои работи. Меѓу другото, патниците ќе треба да донесат доказ за негативен тест на „Ковид-19“, не постар од три дена од датумот на поаѓање, ќе треба да пополнат здравствена форма на Интернет и ќе треба да се пријават за тестирање четири дена по пристигнувањето до посакуваната дестинација.

Ако се прашувате дали сето ова вреди да се потрудите, знајте дека тука има многу за вас забава, додека вежбате задолжително социјално растојание. Пет одморалишта што ги отвораат вратите ви нудат вечери на напуштените острови, неодамна реновираните резиденции кои доаѓаат со батлери и приватни готвачи, полинезиски спа-третмани и партнерства со чартер авиокомпании.

Тие се познати по нивната убавина, врвна услуга и уште подобар амбиент, а можете да ги откриете во галеријата:

Прочитај

Wall Street

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека вакцината работи ефикасно и формира стабилен имунитет. Причината што тој изјави, како што знае, е дека една од...

Green Tea

Сите сме ги слушнале советите дека е подобро да пијат топли пијалоци во горештина и ладни пијалоци на студ. Но, дали знаете зошто треба...

Fine Living

Кога две индустриски титани работат за заедничка цел, резултатите можат да бидат апсолутно фантастични… Ова е барем точно кога станува збор за нова соработка...

Route 66

Откако се појави електричниот суперавтомобил „Порше Тајкан Турбо С“, бевме сведоци на лесните победи против конкуренцијата на спортски автомобили, тој ги „разнишува“ своите противници,...