Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Егзотични одморалишта што можете да ги посетите во моментов

За да влезете во овие земји, потребен ви е негативен тест, но не и карантин…

Придружувајќи се на голем број тропски дестинации, како што се Малдиви и некои острови на Карибите, Француска Полинезија ги отвори своите врати пред меѓународните посетители. Сепак, пред да добиете шанса да се опуштите и да уживате, ќе мора да направите некои работи. Меѓу другото, патниците ќе треба да донесат доказ за негативен тест на „Ковид-19“, не постар од три дена од датумот на поаѓање, ќе треба да пополнат здравствена форма на Интернет и ќе треба да се пријават за тестирање четири дена по пристигнувањето до посакуваната дестинација.

Ако се прашувате дали сето ова вреди да се потрудите, знајте дека тука има многу за вас забава, додека вежбате задолжително социјално растојание. Пет одморалишта што ги отвораат вратите ви нудат вечери на напуштените острови, неодамна реновираните резиденции кои доаѓаат со батлери и приватни готвачи, полинезиски спа-третмани и партнерства со чартер авиокомпании.

Тие се познати по нивната убавина, врвна услуга и уште подобар амбиент, а можете да ги откриете во галеријата:

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Живописен стајлинг на војвотката. На 20 октомври, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се состанаа со хероите и учесниците на фото-проектот Hold Still посветен на...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...

Four Seasons

Познатата водителка Елен Деџенерес и нејзината сопруга Порша де Роси наскоро повеќе нема да бидат соседи на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито,...