Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

виталност и долговечност-мексичкиот рај – La Porta

Овој месец, едно легендарно одморалиште го слави својот 80-ти роденден…

Тоа е легендарната велнес Ла Порта, сместена во Мексико, и во согласност со својата посветеност да им обезбеди на своите гости најдоброто во потрагата по виталност и долговечност, брендот не покажува знаци на забавување. Покрај започнувањето на неодамнешните иницијативи, како што е програмата за велнес преку Интернет, имотот сега и официјално го претставува The Residences at Rancho La Puerta – колекција од 108 приватни домови поставени на имот од 4.000 акри опкружен со лозови насади и планината Кучума.

„За време на нашата осумдесетгодишна историја, Ранчо Ла Портера беше засолниште за неверојатен број гости и веруваме дека Резиденцијата ќе стане клучно место за одмор во овие периоди на промена и неизвесност, како место за поврзување со себе и со другите. и споделете ја силата и еластичноста “, изјави Сара Ливија Брајтвуд, претседател на Ранчо Ла Пуерта. „Со текот на годините, нашите гости нè прашуваа за домови со топлина и магија на ранчот, а резултатот е токму овие резиденции. „Ние ги дизајниравме како заедница на луѓе кои размислуваат слично, наоѓаат убавина во природата, развиваат долготрајни пријателства и ја одржуваат својата благосостојба во свои раце“, додаде таа.

Создадено како дел од едно мексиканско студио, Групо Еспириту, со употреба на одржливи материјали и практики, резиденциите вклучуваат опции како што се двокреветни Казити (почетна цена 665,000 УСД), трокреветни Касаси (почетна цена од 1.009.400 УСД) и Вили со четири спални соби (1.550.000 УСД). Сите резиденции ќе добијат безжична паметна технологија „Делос Дарвин“ во спални соби и дневни соби, како и опција „клуч на рака“, која вклучува дизајн и мебел. Вилите исто така ќе имаат приватни базени и џакузи, подземни паркинг места за два автомобили и приватни визби.

Во однос на практичноста, станарите ќе имаат на располагање 24-часовна консиерж и услуга за безбедност, фитнес центар, велнес-сесии за медитација, скара и области за пожар, библиотека, тениски игралишта, сок-бар и кафе. Исто така, тие ќе можат да уживаат во програмата за благосостојба, со часови и настани, и ќе можат да купат стоки од местата на овој имот.

Во согласност со новата реалност, дваесет и четиричасовен медицински персонал ќе им биде достапен.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Кога сакате да се разгалите со италијанската кујна … Гледајќи ја фигурата на Елса Хоск, тешко е да се поверува дека омиленото јадење на...

Cotton Club

Првото провокативно видео! Рускиот супермодел во долна облека Savage x Fenty! Во улога на деловна жена, Ријана одлета на модниот Олимп толку брзо како...

Fine Living

Тој нема искрени намери! Колку пати не ви било јасно дали мажот што го сакате не е доволно заинтересиран или едноставно нема доволно време...

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...