Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Four Seasons

Angsana Velavaru Resort – Вистински рај на Малдивите

Бројни дестинации во Југоисточна Азија се полни со инспирација, кога станува збор за совршени одмори и ресорти што ќе ве воодушеват…

Локации како Индонезија и Малдиви можат да ви понудат одмор што ќе ве натера да мислите дека сте заљубени. Ресортот Angsana Velavaruна Малдиви е само едно такво место – модерен рај, каде што гостите можат да уживаат во тиркизните сини води на океанот и беспрекорните бели песочни плажи во секое време од денот.

Во својата понуда, ова одморалиште има 79 вили на земја и 33 вили над океанот, кои нудат неверојатен поглед од секој агол. Не само што ќе живеете на работ на Индискиот Океан овде, туку ќе бидете на врвот на неговото смирувачко зачудувачко присуство, истовремено да ја апсорбирате енергијата на релаксирачки спа-третмани, придружени со гастрономски деликатеси и луксузни ентериери.

Не дозволувајте кровните покриви и приватните градини да ве измамат, бидејќи ентериерите на сите модерни гостински единици се едноставно прекрасни. Луксузен дизајн, базени, дворови и ресторани покрај плажа, ќе ви дадат можност да создадете спомени за цел живот.

Прочитај

Wall Street

Британската влада доцна во четвртокот објави дека ќе воведе задолжителнен карантин за повратниците од Франција во сабота од 3 часот по полноќ, на британските...

Route 66

Со децении, Mercedes како концепт за луксузен автомобил е особено популарен во Америка, каде што го сакаат многу спортисти. Меѓу нив е и Мајкл...

Four Seasons

Viceroy Bali е луксузно одморалиште со триесет вили, што особено ќе ги израдува љубителите на ексклузивност, елеганција и егзотичност… Оваа област, која некогаш била...

Green Tea

Фантастичната линија на Џенифер Лопез е резултат на редовно секојдневно вежбање, но и добра исхрана. Латиноамериканската дива веќе откри дека секогаш се грижи за...