Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Само не оние што веројатно прво ви паднаа на памет! Научниците открија дека нашите гени играат улога во изборот на нашите партнери и оние...

Fool Moon

Дали сте меѓу нив? Октомври ќе донесе време на целосно блаженство на некои знаци на Зодијакот, што ќе означи крај на сите компромиси што...

Fool Moon

Познатиот американски рок-музичар Брус Спрингстин денес го слави својот 71 роденден во друштво на сопругата Пати Скијалфа (67) со која е во брак 29...

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Fool Moon

Психолошката драма на Алехандро Гонзалез Иририту во 2006 година го освои Златниот глобус за најдобра слика, а „Бабел“ е приказна што го заокружува „Трилогија...

Fool Moon

Во хиперпродукциска серија, лесно може да се предвиди кавалитет, но за среќа, квалитетот секогаш некако излегува на површина. Таков е случајот со серијалот Флебаг...

Fool Moon

Добрата фризура, убаво прилагодениот костум, здравата исхрана и редовното вежбање се само некои од работите што можат да помогнат да се трансформира вашиот изглед....

Advertisement
Advertisement