Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Девојчето викендов наполни една година. Џиџи Хадид и Зајн Малик имаа многу важен предизвик: да го прослават овој викенд, првиот роденден на нивната ќерка...

Fool Moon

За „Вашингтон пост“, актерката Ума Турман ја откри својата „најмрачна тајна“ во отворено писмо во кое ја критикува забраната за абортус во Тексас. Актерката...

Fool Moon

Кога станува збор за генерацијата Z, сè што се смета за релевантно, прво ќе се појави на Инстаграм. Интернетот не престанува да зуи откако...

Fool Moon

Развојот на авијацијата и можноста да се премостат илјадници километри за краток временски период, во текот на педесеттите и шеесеттите години на минатиот век,...

Филм

Пилот – епизодата од оваа серија наиде и на одобрувања, но и негодувања од страна на критичарите. Главните расправи се однесуваат на животниот стил...

Филм

Маестралниот Кевин Спејси го игра манипулативниот Френк Андервуд, спин-мајстор вработен во Белата Куќа, кому му е ветено местото на Државен Секретар, доколку успее кандидатот...

Advertisement