Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Coach ангажираше тим од целиот свет за својата Holiday 2020 кампања… Наречена Holiday is Where You Find It, рекламната кампања не запознава со Џенифер...

Cotton Club

Практични и стилски … Ракавиците станаа еден од главните трендови на последните модни недели. Оваа сезона, дизајнерите предлагаат да носат модели изработени од лесна...

Cotton Club

Во пресрет на Black Friday и големите сезонски попусти за многу дами, омилената шпанска компанија Зара, оваа година, и покрај преовладувачката пандемија на коронавирус,...

Cotton Club

Ева Лонгорија обожава да експериментира со модата, и привлекува внимание на црвениот тепих во класични фустани, но и во лежерни комбинации. Фоторепортерите ја снимиле...

Cotton Club

Дизајнерскиот тим на Ескада овој пат се фокусираше на исчистени кроеви со што на суптилен, дискретен и префинет начин ја изразува женственоста и сексапилот,...

Cotton Club

Креативната директорка на модната куќа Гучи Фрида Џани, ја промовираше колекцијата есен 2013 година. Инспирацијата ја пронашла во педесеттите години на 20век и од...

Cotton Club

Дали сте подготвени за романтично освојување на познатиот бренд RED Valentino, кој неодамна промовираше нова слатка колекција за пролет/лето 2013 година?! Оваа колекција е...

Cotton Club

Новата пролетна колекција на модниот дизајнер Мајкл Корс за 2013 година е инспирирана од гламурозниот калифорниски стил. Во суштина колекцијата води потекло од модата...

Advertisement
Advertisement