Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Безвременска, чиста и издржлива сива е една од боите што најчесто ја избираме за внатрешна декорација, а доколку сакате да внесете друга посилна боја...

Fine Living

Вештачкото езеро Ресија се наоѓа во Јужен Тирол, на северот на Италија, а е изградено во 1950 година. До оваа 1950 година имало три...

Fine Living

Холивудскиот актер Мет Дејмон ја продава својата вила во Лос Анџелес за 21 милион долари. Филмската sвезда продава имот во познатата Пацифичка палисада, што...

Fine Living

Блескавите, етерични предели на бесконечната пустина Негев дефинитивно привлекуваат големо внимание, но има нешто уште поспектакуларно во северниот дел на државата Израел, поточно во...

Fine Living

Кога ќе дојдат на ред елементите за осветлување, постојат многу опции што отколку што на многумина реално им се потребни. Кратката прошетка до локалните...

Fine Living

Мадридските архитекти, Жил и Бартолом, го креираа овој дом со поглед на Медитеранот, кој е навистина единствен. Нивниот проект се вика House on the Cliff....

Fine Living

Пoткровните простори секогаш се третирале како да служат само за добивање на дополнителен простор во рамките на кровните конструкции. Во поново време ова се...

Fine Living

Млада дизајнерка сопственичка на овој стан од 40 метри квадратни успеала да вметне ненаметлива женственост во својот мал животен простор. Станот е светол и...

Fine Living

Пред извесно време беше презентиран најскапиот апартман во Холандија. Всушност, тоа е најскапиот апартман на оваа земја и се наоѓа во срцето на Амстердам,...

Fine Living

Кога архитект Ричард Маер гради својот трет станбен облакодер во Њујорк со поглед на реката Хадсон, ги воодушеви сите … Првите две негови 15...

Advertisement
Advertisement
Advertisement