Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fine Living

Алисон Ханиган, која глумеше во серијата „Како ја запознав мајка ти“, ја продава својата прекрасна куќа во Лос Анџелес за 18 милиони долари. Вилата...

Fine Living

Надвор има тераси, внатре е клавир Стајнвеј од 1890 година, позлатени фотелји на Луј XIV, скулптури од 18 век и друго. Без разлика дали...

Fine Living

Селската куќа во која Џузепе Верди живеел 50 години е ставена на продажба, со што заврши долгогодишната кавга меѓу наследниците на италијанскиот композитор. Вилата...

Fine Living

Норвешка е  земја со неверојатна бајковита архитектура. Почнувајќи од црквите изградени во средновековниот период па сè до традиционалните дрвени куќи од 19 век, овие...

Fine Living

Во денешно време луксузен дом не може да се замисли без голема кујна. Доколку кујната е модерна и опремена со модерна технологија можеме да...

Fine Living

Просторијата во која спиете е вашето засолниште, бегство од секојдневниот стрес, зона за  релаксација. За да се чувствувате поудобно во вашата спална соба ,...

Fine Living

Италијанскиот бренд за кујни Brummel, го презентираше новиот модел за 2016. Дизајнерите овој пат на најдобар можен начин успеале да искомбинираат дрво и метал...

Advertisement