Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Вино со потпис од Dolce & Gabbana

Доколку некого можеме да го наречеме претставник на италијанскиот вкус и стил, тоа мора да биде Dolce & Gabbana и ексклузивниот продавач на вино Donnafugata…

Поврзани со своето заедничко потекло и љубов кон совршенство, двата славни бренда се одлучија да се здружат креирајќи ново шише за Rose вино. Екслузивното вино има свежа сицилијанска нота и претставува идеална опција за сите кои уживаат во италијанските пијалоци.

Како што и доликува, наречено Rose, новото вино е од берба 2019, а се карактеризира со оригинална мешавина на две најпопуларни вина во овој регион: Nerello Mascalese & Nocera. Виното има суптилно нежна розева боја, а се карактеризириа со ноти на јасмин и наговестува вкус на дива јагода, праска и бергамот.

Цветниот напиток комбинира минерална нота од специфичниот Nerello Mascalese со овошни компоненти од Nocera виното. Виното е флаширано во вистински италијански стил, кој претставува отелотворение од атмосферата, традицијата и културата на островот на многу модерен начин.

Rosa by Dolce & Gabbana and Donnafugata ќе може да се купи од јуни ова година.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...