Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Реми Мартин лансира специјално издание во чест на својата историја

Историјата е интригантна и само по себе е неверојатна, а најдобрите разговори на оваа тема се одвиваат со чаша од најфиниот коњак…

Зборувајќи за коњак, еден посебен беше претставен во Париз уште во 1900 година. Светскиот саем „Експо 2020“, што ќе се одржи во Дубаи во октомври, бил Саемот во Париз кој бил одржан во 1900 година, каде Луис XIII беше претставен од страна на познатиот произведувач, Пол-Емил Реми Мартин.

Дури и тогаш, околу 83,000 изложувачи од целиот свет се поклонија пред овој коњак, кој веднаш ги освои сите пофалби, во однос на неговиот квалитет и ексклузивност. За да го прослави тој момент деновиве, Куќата на Реми Мартин ја креираше колекцијата Louis XIII Time Collection: Tribute to City of Lights – 1900.

Коњакот е ограничен на 2.000 нумерирани декантери, украсени со елегантни детали и 18-каратно злато од шампањ. Исто така, мора да нагласиме дека декантерите се рачно правени од мајстори од марката Saint-Louis.

Прекрасното минато на овој коњак е прославено со футуристички детали од најновото издание, кои се рефлектираат на затварачот во кој е втиснат чипот NFC. Ова им носи на клиентите неколку придобивки, како што се автентичност на производи, пристап до Louis XIII Society приватниот клуб, единствени искуства, персонализирани услуги и слично.

Louis XIII Time Collection е веќе достапна за купување, со цена од 10.600 долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...