Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Опуштете се: Петте најпопуларни места за секс на отворено

Сексот на отворено ќе ги разбуди вашите сетила до максимум, затоа што чувството на ветре на кожата и звукот на брановите на плажа е многу еротско. Стравот да не бидете фатени од несакани погледи, само дополнително ќе ја засилат вашата возбуда и глад за задоволство

1. Во скриен залив

Интоксивно и незаборавно искуство што ќе биде водено од мирисот на морето и солениот вкус во устата, права романтика на брегот. Пронајдете осамено парче плажа, засолништето од карпи и соблечете се од себе.

2. Во самата средина на морето зад карпите

Протокот на вода околу возбудените тела ќе ве опушти и ќе ве однесе во опуштена оаза, влажната кожа само ќе ги засили сетилата. За дополнителна возбуда, нанесете лубрикант базиран на силикон, бидејќи водата го отежнува продирањето.

Сексот на отворено ќе ги разбуди вашите сетила до максимум, бидејќи чувството за ветре на кожата и звукот на брановите е многу еротско.

3. На отворено море во мал брод

Сами во чамецот среде никаде, додека брановите полека го поставуваат ритамот, преземете иницијатива и тргнете го вашиот костим за капење. Заматете нежно во ритамот на брановите што удираат со лесност во чамецот.

4. Во ладовината на дворот

Неодоливото зеленило на вашиот двор ја нуди целата убавина на секс на отворено, а густа ограда ќе биде доволна за потребната доза на приватност. Иако ќе се согласите некои љубопитни погледи може само да ја зголемат вашата возбуда. Позата што едноставно мора да ја пробате во областа на вашата сенка ќе ви донесе максимална возбуда.

Седнете го вашиот партнер на удобен стол или креветче со поткрепениот потпирач за грб, оставете го да претпостави поза на раширени нозе, а вие седнете на него со грбот завртен.

5. Среде пустината

Ако сте склони кон авантури, одете со велосипед заедно со вашата сакана личност во пустината на шумските жаришта. По пролевањето литри пот и немате друг избор освен да пронајдете парче зеленило и да го одморите вашето тело, имајте на ум дека нешто секси се влева во планинскиот воздух.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Канитта Тонгнак (40) работела како продавачка на облека три години на улиците на градот Чон Даен на северот на Тајланд. Отпрвин сè изгледа нормално,...

Cotton Club

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија. Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и...

Wall Street

Рут Бадер Гинсберг почина во петокот на 87-годишна возраст. Оваа харизматична жена, со мала градба, имала неверојатен животен пат, често прошаран со машка доминација...

Cotton Club

Jimmy Choo дефинитивно нѐ изненади со својата нова соработка. Луксузната марка се здружи со Тимберленд за да создадат колекција што „го комбинира гламурот на...