Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Најскапиот шаховски сет

Пријателите стануваат непријатели, а непријателите стануваат пријатели, што е токму моќта на оваа игра. Ако навистина ве привлекува и поминувате со часови уживате во него со радост и ентузијазам, зошто да не си подарите шаховски сет што вреди за вашето внимание и љубов?

Saint Louis Chess Game ви нуди уметничко толкување на старата игра. Тој е еден од најпрестижните шаховски сетови што некогаш ќе имате шанса да ги видите. Престижната верзија на шахот има табла изработена од чист или сатонски готов кристал, со основа на обоен алуминиум. Кристалните пиони се облечени во сива фланела и чист кристал, со рефлективни детали за завршна обработка и црн акцент. Кога не е во употреба, овој шах е прекрасен украсен додаток во било која просторија во вашиот дом или канцеларија.

Сетот Saint Louis Chess е рачно изработен во Франција и доаѓа во ограничено издание од само 28 комплети. Бројот е напишан под фланелата на сивиот крал. Секако, овој шаховски сет може да биде идеален подарок за личноста што ја сакате и која ја дели вашата љубов кон оваа игра со ум, и ќе ве чини 11.500 долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...