Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Moet & Chandon лансираат ново ограничено издание со потпис Rose Imperial

Како почит кон наследството на познатата куќа за вино, уметност и естетика, ова ново издание доби вистински модерен дизајн…

Со цел да се обележи сето она што го постигнале досега и по што се познати, Moet & Chandon дизајнираа шише со Singular Rose Imperial шампањ со цел да го потенцираат контрастот помеѓу темниот сјај на грозјето Pinot Noir и розе-златните елементи кои ја претставуваат новата етикета. Можеме слободно да кажеме дека новото шише дефинитивно е направено со почит кон гламурот и екстровертниот карактер на пијалокот.

Совршен придружник на вашето кулинарно искуство.

Според шефот на Moet & Chandon брендот, Марк Фадиг, Rose Imperial може совршено да се поврзи со говедско карпачо со маслиново масло и мелен бибер, филети во емулзија од коријандер и јастрог во кари и лимун.

Долга традиција до совршен успех.

Приказната за Rose Imperial шампањот започната е уште во далечната 1801 година, поточно кога Наполеон Бонапарта и неговата мајка нарачале шише розе од Жан-Реми Мое, внука на основачот на познатата куќа за вино. Истото тоа знаење е користено и за производство на познатите шишиња розе шампањ кои датираат од 1878 година, а воедно претставуваат силен симбол на Moet & Chandon наследството.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...