Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Michael Kors лансира нов парфем – Extreme Sky

Michael Korsго претставува најновиот машки мирис во својата колекција Extreme…

Оваа линија веќе има Extreme Blue, Extreme Night, Extreme Rush, Extreme Speed, додека најновата креација е Extreme Sky. Според овој бренд, Michael Kors Extreme Sky е најдобра која има сè што сака и не знае за граници. Овој мирис и пркоси на гравитацијата, а е наменет за мажи кои сакаат да го освојат целиот свет и да го набљудуваат од поглед на птица.

„Дрвеносна-водената мешавина ќе ве однесе до врвот на нашиот свет и ќе ве остави без здив“, се наведува во официјалниот опис на мирисот. Комбинацијата на ледени зачини со мраз и енергичен бергамот, заедно со озонските спојувања, создава доза на адреналин која совршено ги потенцира племенските и богати дрвени ноти од кипарис, кедар, смрека и ветивер. Во неговото јадро, парфемот е составен од основни ноти на елегантен ветивер, кој е опкружен со мазни, мускитни ароми.

Новиот парфем Michael Kors Extreme Sky е достапен во варијанти на Eaux de Toilette од 40, 70 и 120 ml.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...