Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Дали би пробале еден од најстарите коњака во светот

Можеме слободно да кажеме дека шишето со коњак старо 258 години, е несекојдневен пронајдок..

Аукциската куќа Sоtheby’s овој пат ни го претстави баш тоа, нудејќи на продажба Gautier Cognac 1762, кој се смета за еден од најстарите во светот. Едно од само трите шишиња од овој интригантен пијалок, штотуку беше продаден на аукција, по цена која се уште не е откриена.

Gautier Congac 1762 е сочувана од страна на мистериозно семејство кое го има сокриено во својот подрум со години. Како што дознаваме, коњакот го има задржано својот карактер и одличен вкус. Како една од своите три верзии, шишето има оригинална етикета и нема претрпено никакво оштетување, освен неколку мали гребнатини на својата надворешна страна.

Како што изјавуваат од аукциската куќа Sotheby’s, состојбата на коњакот кој е продаден е навистина добро односно нема дојдено до претерано испарување.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...