Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

Дали би го пробале најстарото ирско виски?

Мора да признаеме дека имаме посебна љубов кон ретките вискиа…

А сепак, колку луѓе можат да кажат дека не би сакале да ги испробаат најдобрите најфини варијанти на овој пијалок? И, додека има голем број на ретки варијанти во светот, само неколку можат да го соберат најновото издание за кое зборуваме овој пат: тоа е ултра-фина мешавина што ни доаѓа од Ирска, и е дел од најстариот асортиман на виски.

Понудена како дело на „Old Midleton Distillery“, која официјално се затвори во 1975 година, четириесет и петгодишниот „Midleton Very Rare Silent Distillery Chapter One“ е првото издание од овој асортиман. Sing malt во 1974 година беше оставено за созревање, а за тоа беше задолжен, емиритус дестилерија Макс Крокет. Според наводите, ова виски содржи ноти од медена диња, црвени бобинки и слатки зачини од даб.

Луксузниот пијалок сега доби нов живот под надзор на Берија Крокет, кој го надгледуваше со години и токму сега одлучи дека е вистинското време за негова дегустација.

Сè на сè, изданието на Midleton Very Rare Silent Collection се состои од шест виски со старост од 45 до 50 години, поради која секое издание ќе се претстави секоја година. Оваа година има 48 шишиња кои се нудат, секое чини 40. 000 долари.

Прочитај

Green Tea

Kреативниот директор на марката Dom Perignon , го истражувала Лени Кравиц и неговите нови карактеристики во соработка со оваа куќа од шампањско … Поточно,...

Four Seasons

Дали сакате пауза од сè околу вас – цивилизација, современи уреди, Интернет, работа и луѓе? Имаме совршен предлог за вас … Островот Асатиг е...

Wall Street

Брендот Porsche го воведе моделот 911 Targa 4S Heritage Design Edition, кој доби елементи за дизајн од 1950-тите и 1960-тите, и е првото од...

Cotton Club

Импресивна, но повторно софистицирана колекција што Крис ван Аш ја потпишува за марката Berluti… Очигледно, розите цветаат во марката Berluti. Со креативно водство на...