Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Green Tea

РЕЦЕПТ: Крем супа од костени и павлака со полн вкус која совршено ќе се вклопи во секоја есенска вечера – има само 128 калории!

Ако костените ви се омилена есенска храна, а не можете да замислите ладни денови без вкусна и здрава супа, вашето време конечно пристигна. Иако постојат многу различни видови костени, повеќето од нив поседуваат слични квалитети и нутритивни придобивки. Оваа храна одговара совршено со печурките – особено во крем супата. Погледнете го едноставниот и брз рецепт за супа од само 128 калории подолу!

Пристигна сезоната на костени, есенско овошје кое содржи голема доза на диетални влакна, минерали, добри масти, витамини, хранливи материи, антиоксидантни соединенија и други важни состојки кои ја сочинуваат здравата исхрана.

Костенот го подобрува здравјето на дигестивниот тракт, ги зајакнува коските, им користи на дијабетичарите, го штити здравјето на кардиоваскуларниот систем, го зајакнува имунитетот, го намалува крвниот притисок и спречува хронични заболувања.

Калиумот, кој се наоѓа во костените, го контролира движењето на водата во телото. Исто така, се зголемува протокот на крв и се ослободува напнатоста на стегнатите крвни садови што резултира во намалување на крвниот притисок.

Почестете се со вкусна и здрава супа од костен и печурки викендов, која содржи само 128 калории и нема да ве држи долго во кујната.

РЕЦЕПТ

Состојки:

150 гр излупени костени
50 гр сушени печурки
150 гр компири
сол и црн пипер
1 купче лисја од магдонос
1 купче лисја од целер
ловоров лист
50 гр сланина
100 мл слатка павлака
2 жолчки

Постапка:

Излупете ги костените, а компирите изрендајте ги и исечете ги на коцки. Ставете ги во сад, додадете магдонос, целер и ловоров лист и истурете 1100 мл вода. Кога ќе врие, додадете сол и бибер и варете околу 15 минути.

Ставете ги исушените печурки од порцени во малку вода и исечете ја сланината на коцки. Во тава кратко пропржете ја сланината, па додадете ги исцедените печурки вргањ.

Извадете го магдоносот, целерот и ловоровите лисја од супата и исцедете ги. Донесете ја супата до вриење и додадете запечена сланина и печурки од порцини. Измешајте ја слатката павлака и жолчките, а потоа измешајте ги во врелата супа и послужете ги со крутони или двопек.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...

Fool Moon

Разводот сам по себе е многу тежок и стресен. Кога сè уште имате многу пари, разводот може финансиски да ја „повреди“ едната страна, додека...