Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

runway mk

Совети за Секс и Врска

Половата активност е корисна за здравјето – го подобрува сонот, имунитетот, согорува калории и го намалува стресот. Сексот е корисен за срцето – истражувањата...

____баланс новости и трендови

Сезоната на грип веќе започна, а ладното и променливо време е многу погодно за ширење на вирусните заболувања. За да го зајакнете телото и...

Cotton Club

Од Max Mara ни претставуваат еден свеж, романтичен пристап кон зимската мода, која како и секогаш зрачи елеганција, практичност и сексапил. Подолу ќе видите...

Совети за Секс и Врска

Дијаманти во калта – исчистете ја калта од себе и блеснете пред светот! Тоа се жени жртви на сопствената ниска самодоверба. Најчесто се многу...

МАМА

Колку и неверојатно да ви звучи, боите имаат големо влијание врз детското расположение, здравје и навики. Боите влијаат врз жлездите со внатрешно лачење кои...

КУЈНА

Потребни состојки: За кора: 150гр мелена плазма 70гр шеќер во прав 70гр путер 1 жолчка малку сок од портокал За фил: 500мл слатка павлака...

КУЈНА

Потребни состојки: 250гр ориз 10 зелени и црни маслинки 2 конзерви туна 10 шери домати црвена и жолта пиперка 2 кисели краставички 2 лажици...

Advertisement