Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ја издолжува фигурата, ја нагласува половината: Романтичен и женствен фустан на Амал Клуни…

Сопругата на Џорџ Клуни покажа одлично парче кое вреди да се има во гардеробата за најважните прилики.

Амал Клуни, истакната либанско-британска адвокатка специјализирана за човекови права, во последно време почесто од вообичаено се појавува во јавноста, а пред неколку дена присуствуваше на церемонијата на доделување награди на добротворната организација Prince’s Trust во Лондон.

Амал за оваа пригода избра фустан од колона со многу едноставен дизајн, чиј дизајн гарантира дека ќе ги привлече сите погледи.

Станува збор за модел без прерамки чија бела боја може да се види само под големи црвени цветови со различни форми и големини, кои целосно го покриваат.

Овој тоалет е пример за класична елеганција – долг е, ја следи линијата на телото ненаметливо нагласувајќи ја витката фигура на Амал, ја нагласува половината со квалитетно и мудро кроење, а одлично изгледа и на црвениот тепих.Сопругата на актерот Џорџ Клуни на оваа шик комбинација додала бела клач чанта и обични бели салонки со високи потпетици, додека косата брановидно ѝ паѓа.

Едноставната шминка Амал ја „зачини“ со своето главно оружје за шминкање: црвениот кармин, кој е совршен избор со овој фустан.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement