Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Uncategorized

Потег на кралицата: Лејди Гага во Скијапарели фустан на инаугурацијата на претседателот на САД

Американската пејачка Лејди Гага настапи на церемонијата на инаугурацијата на американскиот претседател eо Бајден.

34-годишната славна личност ја отпеа националната химна на скалите во Капитол, а за празничниот настан избра фустан од Скијапарели, кој се состоеше од темно сина горна боја и обемно црвено здолниште. Голем златен брош во форма на гулаб со маслиново гранче во клунот, што го симболизира мирот, го надополни неверојатниот стил на ѕвездата.

За потсетување, на 20 јануари Џо Бајден стана 46. претседател на Соединетите држави.

-lejdi-gaga-u-schiaparelli-haljini (2).jpg
-lejdi-gaga-u-schiaparelli-haljini (6).jpg
-lejdi-gaga-u-schiaparelli-haljini (3).jpg
-lejdi-gaga-u-schiaparelli-haljini (5).jpg

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Различни производи се користат за убавина и нега на кожата, а она што е познато уште од античко време е улогата на медот за...

Fool Moon

Со доаѓањето на пролетта, многумина традиционално чекаат на чудо и се надеваат дека ќе се заљубат. Откриваме кои три хороскопски знаци имаат голема шанса...

Cotton Club

Иако маслинестата е поврзана со есенската сезона, оваа пролет се најде на списокот на најмодерни нијанси – заедно со розовата и жолтата. Својата популарност...

Fine Living

Историската куќа во Холивуд Хилс, во која е направена познатата фотографија на Марлон Бренд со првиот Оскар во 1955 година, се продава за скоро...

Advertisement