Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Fool Moon

Бакингемската палата сподели фотографијата од кралицата кога била бебе…

Кралицата Елизабета Втора летово ќе прослави 70 години како ја носи титулатa,а денес е нејзиниот 96-ти поденден.

Бакингемската палата сподели симпатична фотографија од кралицата по повод нејзиниот роденден!

Официјалниот профил на кралското семејство на Инстаграм објави фотографија од минатото кога кралицата имала две години и ја раскажа приказната за тоа како малата Лилибет „неочекувано“ станала кралица.

Среќен роденден Ваше Височество!

„Денес, кога кралицата наполни 96 години, ја споделуваме оваа фотографија направена кога таа имаше 2 години.Принцезата Елизабета,беше најстарата ќерка на војводата и војвотката од Јорк и никогаш не се очекуваше да стане кралица. Нејзиниот живот се промени во 1936 година кога нејзиниот вујко, кралот Едвард VIII абдицира, нејзиниот татко стана крал Џорџ VI, а младата принцеза стана наследничка.

„По тажната смрт на нејзиниот татко во 1952 година, принцезата Елизабета стана кралица Елизабета Втора на само 25 години, а оваа година слави 70 години на тронот – прва во британската историја“, се заклучува во белешката.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement