Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Volkswagen ја скокотка фантазијата: Electric ID.Buzz е вистински ретро шармер (Видео)

Благата камуфлажа не го криеше елегантниот дизајн.

За време на неодамнешната премиера на ID.5 имавме можност да го видиме електричното комбе ID.Buzz за кое пишувавме на крајот на февруари.

Да потсетиме, Volkswagen тогаш претстави нацрт на автономниот автомобил на четири тркала, а сега го гледаме во фаза на развој. Благата камуфлажа не го криеше елегантниот дизајн, иако камерата не ја прикажува внатрешноста на возилото.

ID.Buzz пристигнува на MEB платформата, што значи дека ќе нуди и погон на сите тркала (AWD). Се очекува мотор од 200 КС, а можеби и помоќен од 300 коњски сили. Ќе дебитира следната година во Европа, како транспортно и патничко комбе.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement