Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Saint Laurent се обедини со Super73 и претставуваат ексклузивен електричен велосипед

Saint Laurent остава свој белег надвор од светот на модата.

Неодамна модната куќа склопи партнерство со производителите на електрични велосипеди SUPER73 за ексклузивно ограничено издание на електричен велосипед SUPER73-S2.

Претставувајќи модерна изведба со класична естетика, ексклузивниот електричен велосипед има целосно црна мат рамка, сопствени кожни седишта, кожени рачки и едно предно светло. Исто така, може да се пофали со детали за брендирање на YSL за гумите и седиштата.

Велосипедот е компатибилен со iOS и Android уреди за паметно спарување преку мобилната апликација SUPER73. Неговиот дизајн е смислен и реализиран од креативниот директор на брендот Saint Laurent, Ентони Вакарело, кој е експерт во оваа област.

Базиран на моделот S2 (комплет со лесна алуминиумска рамка и максимална моќност до 2.000 вати што ќе овозможи максимална брзина од 45 km/h), електричниот велосипед Saint Laurent x SUPER73-S2 се продава за 6.500 долари.

Моментално е достапен за купување преку Интернет на официјалната веб-страница на брендот Saint Laurent и во одбрани бутици.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Four Seasons

Туристите најчесто го посетуваат во август, кога се одржува Еразмус турнирот на витези и кога може да се видат спектакуларните битки на модерните витези...

Advertisement