Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Rolls Royce Елизабет Тејлор се продава за 3 милиони долари

Познатата „Зелена божица“ управувана од Елизабет Тејлор оди на аукција.

Легендарниот автомобил, Rolls Royce Silver Cloud II Drophead од 1961 година е купен додека Лиз била мажена за Еди Фишер и целта на автомобилот е да одговара на бојата на нејзината венчаница.

Само една година подоцна, поради прељуба со Ричард Бартон за време на снимањето на Клеопатра, тој брак се распаднал, а автомобилот Rolls Royce бил во нејзина сопственост дваесетина години и се чувал во Беверли Хилс.

Поминал околу 40 000 милји и сега оди на аукција, а почетната цена е 400 000 американски долари и се предвидува да се продаде за 3 милиони долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Cotton Club

Зимски капут од соништата. Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Advertisement