Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

ROLLS-ROYCE ВРЕДЕН 350.000 ЕВРА ВО СОПСТВЕНОСТ НА СНУП ДОГ…

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража.

Снуп Дог минатата година наполни 30 години во светот на уметноста, а во моментов се привршува одличен документарен филм за неговиот живот од мрачните времиња до денешниот луксузен живот. Сите овие години 51-годишниот рапер создаде неописливо богатство, од кое дел „вложи“ во својата голема страст, која не е ништо друго туку скапи автомобили.

Снуп Дог стана познат откако дебитираше со познатиот хит Dr.Dre во 1993 година и оттогаш стана еден од најпознатите и најконтроверзните рапери на сите времиња. Неговата нето вредност се проценува на над 170 милиони евра, па не е неразумно што има голема колекција на автомобили.

Американскиот рапер има околу 15 модели во својата гаража, од кои половината се автомобили Cadillac и Pontiac по нарачка од минатите децении, а другата половина се модерни. Сепак, она што најмногу свети е црниот ѕвер кој испушта луксуз – Rolls-Royce Phantom VII Series I.

Ова возило е симбол на прва класа совршеност и луксуз.Снуп Дог има црн колекционерски автомобил, најскап во неговата колекција, со почетна цена од 350.000 евра, но со корекции и надградби кои сигурно ги направил, неговата вредност е дефинитивно поголема.

Rolls-Royce Phantom VII Series I е произведен помеѓу 2003 и 2012 година и е еден од најпродаваните модели во историјата на британската марка. Има 6,75-литарски V12 мотор кој произведува 454 коњски сили.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement